Medlemmer af Ældrerådet i Aarhus Kommune

Kandidat-2017,-Jan-Radzewicz

Formand Jan Radzewicz
Marselis Boulevard 73 st. tv,
8000 Aarhus C

Tel. 61 27 6046
Mail: janradze@gmail.com

Næstformand  Inge Lise Johansen
Helenelyst 264
8220 Brabrand

Tel. 61 80 5534
Mail: inlijo@gmail.com

Kandidat 2017 Carl Aksel Kragh Soerensen

Sekretær Carl Aksel Kragh Sørensen
Ludvig Holbergsvej 4A,
8230 Åbyhøj

Tel. 2191 7688 / 86 25 7424
Mail: caks@petersminde.dk

Anne Grethe Borghelt
Rouloen 6,
8250 Egå

Tel. 40 14 8338 / 86 22 3883
Mail: annegrethe.borghelt@icloud.com

Stinne (Ann-Kerstin) Møller Eriksen
Blegdammen 7, st.
8000 Aarhus C

Tel. 26 83 7468
Mail: stinnemoller@icloud.com

Birthe Ryberg
Grøndalsvej 98
8260 Viby J.

Tel. 86 28 1329 / 23 86 2496
Mail: birthe.ryberg@gmail.com

Bjarne Friis Sørensen
Dagmar Petersens Gade 94, 8.2
8000 Århus C

Tel. 86 22 2276 / 51 36 0954
Mail: bjarne8@webspeed.dk

Carsten Petersen
Ellensvej 6
8220  Brabrand

Tel. 23 39 4821
Mail: bbjerring.cpetersen@gmail.com

Esther Kathrine Andersen
Kristiansgårdsvej 12, lejl. 4
8330 Beder

Tel. 86 14 7406
Mail: estherkathrineandersen@gmail.com

Flemming Westergaard
Dalsvinget 16
8270 Højbjerg

Tel. 86 27 3307 / 20 28 7733
Mail: flemmingwestergaard@gmail.com

Jonni de Linde
Præstehaven 14
8210 Aarhus V

Tel. 86 15 3521
Mail: jonnidelinde@gmail.com

Kate Runge
Plejehjemmet Vestervang
Vestervang 44 st 9,
8000 Århus C

Tel. 20 99 3097
Mail: katerunge@katerunge.dk

Kandidat 2017 Kirsten Engell

Kirsten Engell
Jarlsmindevej 19,
8260 Viby J

Tel. 23 69 3488
Mail: kiengell@icloud.com

Lone Susanne Svinth
Bygvænget 2,
8340 Malling

Tel. 20 99 9393
Mail: ls.svinth@gmail.com

Billlede-Magda-2

Magdalene Svendsen
Skelagervej 240
8200 Aarhus N

Tel.    2330 9266
Mail: magdalene.svendsen@icloud.com

Ruben Hejlskov1

Ruben Hejlskov Sørensen
Tingskovparken 11
8310 Tranbjerg

Tel.    2084 7507 / 8611 0107
Mail: rubenhejlskov@hotmail.dk

Redaktør: Anne Grethe Borghelt - website af atriumWeb ApS - Online markedsføring

Navigation